Home / Návody / Jaké druhy XP (zkušeností) existují?

Jaké druhy XP (zkušeností) existují?

Typy zkušeností (XP)

V předchozím článku Úrovně (levely) Účtu , jsi se dozvěděl o Levelech účtu ve hře World of Warships CZ. Nyní si popíšeme, jaké druhy zkušeností (XP) se dají ve hře získat a jak s nimi nakládat.

Základní(base) XP:  Základní množství XP, které získáš  v boji. Počítá se na základě různých údajů z bitvy, jako je množství poškození, potopené lodě atd. Všechno tohle uvidíš po bitvě v reportu na tabuli se statistikou.

Ship XP:  Jsou to v podstatě Base XP(základní) plus nějaké bonusy, které můžeš mít zrovna aktivní – Prémium účet, prémium loď anebo Denní bonus. Například:  S Premium účtem vyděláš o 50% více XP a s Premium lodí dalších 50%. Celkově jsou ti potom připočteny  Ship XP a můžeš je použít k výzkumu vylepšení a dalších lodí. Jakmile vyzkoumáš všechny dostupné vylepšení a moduly a lodě, potom se z tvé lodi stane loď Elitní a další XP, které budeš získávat budou ELITE XP.

Elite XP: Nejvyšší skupina XP (zkušeností), které lze dosáhnout.

Free XP: Také nazývané green XP. Jsou to zkušenosti(XP), které můžou být použity na výzkum různých modulů pro loď anebo dokonce celou loď. Když hraješ za normální loď a získáš Ship XP, tak pokaždé získáváš i malé množství Free XP. Je to zhruba 5% vydělaných Ship XP.

Crew XP (Zkušenosti posádky): Tohle jsou zkušenosti(XP), které tvůj kapitán „vydělává“ kvůli získávání speciálních schopností tvojí lodi. Momentálně je to 100% Ship XP (pro normální lodě) nebo Elite XP (pro prémium lodě).

Kredity: Kredity jsou měnou ve hře. Sbírají se na základě XP(zkušeností) tvojí lodi a používají se ke koupi dalších lodí, vylepšení výzbroje lodi. Po dosáhnutí Tier V setu se kredit management stane velice důležitým, abys mohl začít hru anebo pokrýt náklady na opravu lodi.

Doublony: Jsou tzv. „Goldy“ (známo z online her) česky měna, se kterou v této hře můžete platit, jestliže si je koupíte za reálné peníze. Můžete je použít ke kupování lodí, „premium“ času, vylepšení a tak dále.

XP_ve_hre

 

hrajte_big

 

About administrator

Check Also

World of warships strategie

Strategie: Jak potopit loď ?

Jak potopit loď? Říká se, že každá sofistikovaná technologie je snadnější zničit, než stavět a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *